Stajyerlere Özel

Kursların Stajdan Sayılması

Değerli Stajyerimiz ve Stajyer Adayımız,

Odamız TESMER İstanbul Şubesi tarafından yürütülmekte olan Staja Giriş Sınavı ve SMMM Yeterlik Sınavı hazırlık kurslarımızı bugüne kadar uzman eğitimciler ve akademisyenler tarafından verilen eğitimlerle sürdürdük. Bu eğitimlerimiz aynı vizyon ve misyonla devam edecektir. Hali hazırda düzenlenmekte olan Staja Başlama ve SMMM Yeterlik 6 ayı aşmamak suretiyle staj süresinden sayılacaktır.

Sizlere 6 aylık süreyi hesaplarken izlenecek yol hakkında küçük bir örnek vermek istiyorum. Örneğin; Kurs süresi toplam 186 saat olan bir kursa katılabilmek ve kursu stajdan saydırabilmek için; Kursun tamamına kayıt yaptırmak sureti ile, kursa devam süresi en az %75 orandan (139 saatten) az olmamak koşuluyla 3 ay staj süresinden sayılacak, tamamına devam etmeniz halinde (186 saat) 4 ay staj süresinden sayılacaktır. Ancak kursa devam oranınızın %75 (139 saat) ten az olması halinde staj süresinden sayılmayacaktır.

NOT: İNGİLİZCE KURSLARIMIZ, İKİNCİ BİR AÇIKLAMAYA KADAR STAJ SÜRESİNDEN SAYILMAMAKTADIR.

Staj ve Mesleki Yeterlik sınav süreçlerinizi en kısa sürede tamamlamanızı ve sizleri meslek mensubu olarak aramızda görmeyi dilemekteyiz. Kurslarımıza aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.