TESMER

Genel Bilgi

Profesyonel, donanımlı Muhasebeci olmak ve Uluslar arası anlamda Muhasebecilik yapmanın temel gereklerinden biri yabancı dil bilmektir. Bugün Avrupa birliğinin resmi dilinin İngilizce olmasının yanısıra, bilimsel yayınların %75’i de İngilizce olarak yayımlanmaktadır.

Hem kişisel gelişiminize katkıda bulunmak hem de mesleğinizi Uluslar arası platformlarda da en iyi şekilde icra edebilmeniz adına İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kurslarını düzenliyoruz. İşletme Ağırlıklı İngilizce dil kurslarımızı diğerlerinden ayıran en önemli özellikse kursların kaliteden ödün vermeden, sorumlu ve duyarlı eğitim anlayışıyla yürütülmesidir.

2003 yılında Taksim TESMER’de başladığımız kursumuza bugüne kadar 320 kişi devam etti. Kursumuz, Şubat ve Eylül dönemlerinde yılda 2 dönem olarak açılmaktadır. Birçok İş İngilizcesi kursu olmasına rağmen bizim kursumuz bu kurslardan tamamen farklı olarak sadece mensuplarının ihtiyacına yönelik düzenlenen İşletme Ağırlıklı İngilizce dil kursudur.

İşletme ağırlıklı ingilizce dil programında toplam olarak ders saati vardır. Program, kursiyerlerimizi temel ingilizceden – ileri (Upper Intermediate) seviyeye ulaştırmaktadır.

Bu programda dildeki dört beceri:

1 Dinlediğini anlama (Listening Comprehension) 2 Konuşma (Speaking) 3 Metin Okuma, inceleme (Reading Comprehension) 4 Yazma (Writing) becerileri verilir.

Devam zorunluluğu olan program , kursiyerlerini ingilizce seviye belirleme ve çeşitli test-sınavlara da hazırlamaktadır.

Hedefimiz, bu programı bitiren kursiyerlerimizin alan bilgileri yanısıra , bir iletişim aracı olarak İngilizceyi bilen Muhasebeci/Mali Müşavir olmalarını sağlamaktır.

Katılımcıların, en çok 20’şer kişilik sınıflarda, eşit seviyede olması eğitim açısından büyük önem taşımaktadır.

Her bir kurun sonunda, yukarıda bahsedilen dört dil becerisinin eşit olarak değerlendirildiği kur atlama sınavı uygulanmaktadır.Kursiyerlerin gelişimleri devam eden kur içinde ve sonunda yapılan testlerle sürekli takip edilmekte gerektiği takdirde ek dersler verilmektedir.

Eğitim Programı:

Program Günler Saatler Haftalık Ders Saati
Hafta İçi Akşam Pzt. - Salı
Çarş. - Perş.
19:00 - 21:00 18:30 - 21:30 10
Hafta Sonu Cumartesi
Pazar
13:00 - 17:00
09:30 - 15:30
10

Eğitim Süresi:

KUR SAAT HAFTA
Başlangıç 170 17 Hafta
Orta Öncesi 150 15 Hafta
Orta 150 15 Hafta
İleri 150 15 Hafta

Kurslarımız yılda 2 dönem düzenlenmektedir. Genellikle her yılın Mart ve Ekim ayında başlamaktadır. Her kurs dönemi öncesi detay bilgiler Odamızın web sayfasında ilan edilmektedir.

Eğitim Yeri:

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil Kursları TESMER Beyoğlu Eğitim Birimimizde ve TESMER Kadıköy Eğitim Birimimizde düzenlenmektedir.

Eğitimin Yurt Dışında Devamı:

Üyelerimiz ve stajyerlerimiz , öğrenimlerini başarı ile tamamladıktan sonra, diledikleri takdirde yurt dışında da eğitimlerine devam edebilirler. Odamız yurt dışında ki işletme ve muhasebe ağırlıklı İngilizce dil kursları veren kuruluşlarla koordinasyon içinde olacak , üyelerimizin ve stajyerlerimizin yurt dışında eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olacaktır.

Sorularınız için egitim@ismmmo.org.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.